20 Aug

First Mover: Załamujące się Bitcoin Futures Premium oferuje szybki wzrost nowego rynku Digital Money Market.

Stabilne monety“ powiązane z dolarem zapewniają płynność do finansowania egzotycznych transakcji w kryptokur walucie. (Wodospad w Mont-Dore autorstwa Achille-Etna Michallon, z archiwum Metropolitan Museum of Art, zmieniony przez CoinDesk)

First Mover: Załamujące się Bitcoin Era Futures Premium oferuje szybki wzrost nowego rynku Digital Money Market.
Punkt cenowy
Bitcoin handlował nieco wyżej we wczesny czwartek na 11.772 dolarów po upadku przez dwa proste dni.

Największa kryptokurcja według kapitalizacji rynkowej spadła w tym tygodniu o 1,3%, ponieważ dolar amerykański umocnił się na rynkach walutowych. Greenback zyskał poparcie w środę, ponieważ Rezerwa Federalna stwierdziła, że nie planuje od razu wdrożyć programu „kontroli krzywej rentowności“, który prawdopodobnie przyniósłby przyspieszone tempo drukowania pieniędzy.

Czytasz „First Mover“, codzienny biuletyn rynków CoinDesk. Zebrany przez zespół CoinDesk Markets, First Mover rozpoczyna dzień od najbardziej aktualnych sentymentów wokół rynków kryptograficznych, które oczywiście nigdy się nie zamykają, umieszczając w kontekście każdą dziką huśtawkę w bitcoin i nie tylko. My śledzimy pieniądze, więc nie musisz. Możesz zapisać się tutaj.

„Działania naprawcze, których byliśmy świadkami, są niezbędne, aby rynek ochłonął i złapał oddech“, powiedział Joe DiPasquale, dyrektor generalny firmy inwestycyjnej BitBull Capital, w mailu do CoinDesk. „Poruszając się naprzód, możemy spodziewać się, że rynek oprze się na strefie wsparcia pomiędzy 11.000 dolarów a 11.500 dolarów, aby skonsolidować i spróbować kolejny impuls powyżej 12.000 dolarów“.

Market Moves
Mini-sprzedaż Bitcoin’a w tym tygodniu ujawniła kluczową cechę szybko rozwijających się rynków kryptokurczowych: W jaki sposób „stabilne monety“ powiązane z dolarem są wykorzystywane do finansowania egzotycznych transakcji terminowych, podobnie jak rynki pieniężne służą jako życiodajna siła na Wall Street.

Jak zaznaczyła w tym tygodniu norweska firma Arcane Research, zajmująca się analizą krypto walut, ceny kontraktów futures na Bitcoin’y na giełdzie CME w Chicago znacznie przewyższają ceny „spot“ bazowych papierów wartościowych. Premia ta wzrosła w zeszłym tygodniu do 20%, najwyższa od pięciu miesięcy, postrzegana jako oznaka tego, jak byczy duzi inwestorzy stali się na bitcoin.

W tym tygodniu spadek cen poniżej 12.000 dolarów doprowadził do ucisku dla inwestorów, którzy próbowali „gotówki i nieść arbitrażu“, jak donosi środa przez CoinDesk’s Omkar Godbole. Jest to strategia, w której inwestorzy kupują bitcoin, a następnie krótkie kontrakty futures na krypto walutę, obstawiając ceny ostatecznie zbiegają się, a premia zostanie w kieszeni jako zysk.

Zrenualizowana premia spadła do 14% w czasie poniżej 48 godzin, gdy ceny się obniżyły, a niektórzy inwestorzy spieszyli się, aby zrelaksować swoje transakcje arbitrażowe.

skew_okex_btc_futures_annualized_rolling_1mth_basis

Premium bitcoin futures w stosunku do cen spot dla kryptokursztynu.
Źródło: Skew
Jedna z lekcji z tego odcinka jest taka, że według Godbole, handlarze najwyraźniej używali stabilnych monet, takich jak uwięzienie (USDT) do finansowania handlu.

„Stabilne monety są powszechnie używane jako waluty finansujące, a na te krypto-waluty oparte na dolarze istnieje duże zapotrzebowanie ze strony instytucji“, powiedział w czacie telegraficznym dyrektor generalny Skew Emmanuel Goh w rozmowie z Godbole.

Bitcoin Watch
download-1-60
Wykres cen Bitcoinów.
Źródło: TradingView
Ostatnie ceny Bitcoin’a mogą się pogorszyć, ponieważ dolar amerykański pokazuje oznaki życia na odwrocie minut wydanych w środę z posiedzenia Rezerwy Federalnej w lipcu.

Indeks dolara amerykańskiego, który śledzi wartość greenbacku w stosunku do innych walut rezerwowych, skoczył w ciągu ostatnich 24 godzin o 1% do 93, co stanowi największy jednodniowy wzrost od dwóch miesięcy.
USD zyskał na popularności w wiadomościach, które Fed nie planuje wprowadzić kontrowersyjnej kontroli krzywej rentowności obligacji, co było oczekiwane przez rynki.
Korelacja pomiędzy Bitcoinem a dolarem jest historycznie słaba. Jednak w ostatnim miesiącu obserwuje się rosnącą odwrotną zależność między nimi, ponieważ coraz więcej inwestorów szuka alternatywy dla amerykańskiej waluty. Analitycy z Goldman Sachs i niektórzy inwestorzy ostrzegali, że status waluty rezerwowej Greenback może być zagrożony.
Dane dotyczące cen CoinDesk pokazują, że Bitcoin wzrósł z 9.000 dolarów do 12.400 dolarów w ciągu czterech tygodni do 17 sierpnia, podobnie jak indeks dolara spadł do 92 z 97.
Ale w obliczu umacniającego się dolara, Bitcoin spadł do około 11.780 dolarów, spadek o 5% w porównaniu z 2020 r. wysoki osiągnięty na początku tego tygodnia.
Dalsze ożywienie w dolarze może przynieść dalsze straty Bitcoinowi, ale trwałe odbicie w amerykańskiej walucie nadal wydaje się mało prawdopodobne. Stopy procentowe prawdopodobnie pozostaną bliskie zeru, aby pobudzić gospodarkę, a zyski skorygowane o inflację są notowane na ujemnym poziomie; analitycy Deutsche Banku i innych instytucji twierdzą, że Fed może być zmuszony do podjęcia bardziej radykalnych działań monetarnych.
– Omkar Godbole

Zegarek na żetony
Ren (REN) korzysta z rosnącego popytu na tokenizowane bitcoin w DeFi: Ceny tokena Ren podwoiły się w ciągu ostatnich kilku dni. Podobnie jak inne narzędzia do produkcji syntetycznych wersji walut kryptograficznych, RenVM bierze Bitcoiny i produkuje token ERC-20 o nazwie renBTC, który może być używany w zastosowaniach opartych na Ethereum. Ponad 10.000 tokenów Bitcoin, renBTC, zostały zablokowane w poniedziałek, zgodnie z DeFi Pulse. RenBTC stanowi obecnie około 21,7% rynku Bitcoinów tokenizowanych, plasując się na drugim miejscu za Bitcoinem zawijanym (WBTC).

Stawki za pożyczkę Synthetix stablecoin sUSD wzrosły do prawie 50% w środę na zdecentralizowanej platformie pożyczkowej Aave. Przyczyna? Według Staniego Kulechova, szefa Aave, użytkownicy domagali się żetonów sUSD powiązanych z dolarem, aby wysłać je do Curve, aby mogli uczestniczyć w wygrywaniu żetonów CRV tego protokołu poprzez „yield farming“. Ceny za CRV były notowane na poziomie 4,35 dolarów w momencie pisania, aż do 14,8% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko. Jak napisała Arcane Research na początku tego tygodnia, jest to „lato szalonych zwrotów“ w „bujnym DeFi“.

Aave (LEND) obserwuje gwałtowny wzrost transakcji, aby przejść z jego cena skoku 2020: „Pomimo rosnącej krytyki, że rzeczywista zablokowana wartość jest znacznie mniejsza niż podana w DeFi Pulse, aktywność na łańcuchu dla tych protokołów i ich żetonów pokazuje kwitnącą aktywność“, jak napisano w środę na blogu CoinMarketCap.com przez firmę crypto-intelligence IntoTheBlock. Zdecentralizowany żeton pożyczkodawcy jest w tym roku 29-krotnie wyższy, dla rynkowej wyceny 700 milionów dolarów, inspirując niesamowitość. Sprawa byka jest to, że „nie ma zaprzeczenia, że te innowacje mają potencjał, aby przedefiniować finanse, jak wiemy,“ IntoTheBlock napisał. CoinDesk’s Will Foxley poinformował w zeszłym tygodniu, że Aave planuje pracować w firmie RealT, aby symbolizować kredyty hipoteczne.

screen-shot-2020-08-19-at-3-31-48-pm
Transakcje na protokole Aave.
Źródło: IntoTheBlock
-Muyao Shen

Analogi – o gospodarce i tradycyjnych finansach
Urzędnicy Rezerwy Federalnej zauważyli potrzebę większych bodźców na spotkaniu w zeszłym miesiącu (Fed)

Bańka na aktywach nie jest tak naprawdę bańką, jest racjonalna dzięki łatwej polityce pieniężnej Fed. (WSJ)

„Pandemia zapoczątkowała Schumpeteriański proces twórczej destrukcji.“ (FT)

Deutsche Bank, Citi, Inne Duże Banki Siedząc na 250B dolarów z Murky Assets (Bloomberg)

Bitcoin przewyższa Apple w 2020 roku, gdy producent komputera trafia w 2T limit rynkowy.